Izobraževanja in delavnice

Nekajkrat letno organiziramo in izvajamo tudi izobraževanja ter delavnice za kinološke strokovnjake in skrbnike z željo po poglobljenem znanju. Trenutno imamo na voljo dve delavnici, v primeru večjega zanimanja pa lahko za vas pripravimo tudi izobraževanje na poljubno tematiko, kjerkoli v Sloveniji.

Ko psi vidijo rdeče: Preprečevanje in ukrepanje v primeru pasjih pretepov

Delavnica je organizirana kot celodneven dogodek z daljšim odmorom za kosilo. Delavnica ni namenjena odpravljanju strahu pred psi. Izzove lahko čustvene odzive, kar lahko sproži občutke tesnobe pri občutljivih osebah. Prisotnost psov na delavnici ni dovoljena. Predava Petra Mohar, biologinja in vedenjska svetovalka za pse. Redna cena delavnice je 250 EUR.

Vsebina delavnice:

  • Zakaj psi vidijo rdeče? Kaj se dogaja v pasjem telesu?
  • Kaj storiti, ko se nam približuje pes brez nadzora?
  • Katere so najpogostejše napake, ki sprožijo pretep?
  • Katere so najpogostejše napake pri ločevanju psov v pretepu?
  • Kako ločiti dva psa v pretepu?

Prosto delo v ACE postavitvi

Delavnica je organizirana kot celodnevni dogodek, razdeljen na teoretični in praktični del. Število mest za udeležence s psi je omejeno. Predava Petra Mohar , biologinja in vedenjska svetovalka za pse. Redna cena delavnice je 250 EUR.

Prosto delo je preprosta, nezahtevna dejavnost, ki je lahko koristna, sproščujoča in poučna tako za psa kot njegovega skrbnika. ACE postavitev se lahko pripravi v kateremkoli okolju. Cilj je psu omogočiti, da se ukvarja z, opazuje in preučuje različne predmete, podlage, okuse, zvoke in vonjave, kar omogoča skrbnikom, da opazujejo ter bolje spoznajo svojega psa. Ko se pes začne sproščati in posledično upočasnjevati, postanejo težave z držo ter gibanjem bolj očitne, njegova komunikacija postane bolj jasna. Skrbniki lažje opazimo, kaj našega psa moti, kaj mu ustreza, česa se izogiba ali česa se boji. Tako lahko prilagodimo svoje vedenje in navade, kar poglobi medsebojno zaupanje in izboljša odnos med nami in našim psom. Majhne prilagoditve načina sodelovanja z našimi psi, lahko pogosto prinesejo največje spremembo.